KAKTÜSSERGiSi

Hoşgeldiniz.   Giriş yapmak için tıklayın veya Ücretsiz üye olun

 KATEGORILER
 A-Z KAKTUS INDEKS
 BAKIM REHBERI
 SİZDEN GELENLER
AA
Haberler

ANA SAYFA|TÜM YAZILAR

 Başlık: Aşılama Methodları |||Gönderen :

Okunma: 4561


Aşılama keserek ve tohumla yapılan üretmeden daha karmaşıktır.Bu tekniği kullananlar kendi türlerini ortaya çıkarmak için yaparlar.Aşılanan kaktüsler genellikle kesilerek üretilen kaktüslerden daha çabuk büyürler.

Görüşler ( 1
)

Aşılannmış kaktüsler elinizdeki kaktüslerin birleştirilmesi ile doğada bulamayacağınız türleri meydana getirir.Aslında tamamıyla hayalgücünüzün eserini ortaya çıkan bir sanat eseri olabilir.

3 çeşit aşılama methodu vardır.
1-düz kesme
2-Bir tarafa doğru kesme
3.V şeklinde kesme

Aşılama keserek ve tohumla yapılan üretmeden daha karmaşıktır.Bu tekniği kullananlar kendi türlerini ortaya çıkarmak için yaparlar.Aşılanan kaktüsler genellikle  kesilerek üretilen kaktüslerden daha çabuk büyürler.

Bütün türler aşılanmaz,sadece aynı tür kaktüsler,sütlü kaktüsler ve euphorbia ailesi başarıyla aşılanmaktadır.Aşılama için en uygun zaman Mayıs-Eylül arasıdır.

 

Lastik bant,ip ve kürdan kesilmiş parçaları birleştirmek için kullanılır.

İyi aşılama için kesilen parçaların kesinlikle temiz koşullarda kesilmesi,aşılandıktan sonra toz almayacak ve gölge bir yerde bulunması gerekiyor,ayrıca kesilen parçalar birleştirildikten sonra kullanılacak bantın hergün kontrol edilip çok sıkı olmaması sağlanmalı,birleştirilen parça canlılığını kaybediyorsa bir süre üzerine su sıkılmalı,aşılama iyice tuttuktan sonra batırılan kürdanlar çıkarılmalıdır.

 

 

   

 

Üye İstatistikleri Sayaç Online Üyeler
En son üyemiz : tore0001
Bugün hiç kimse üye olmamış
Toplam 799. kişi üye olmuş

Bugün:
Toplam: 1530161

 Online üye yok.

WebMaster Fatih & Ferdi
©www.kaktussergisi.com 2006
Copyright © tüm hakları saklıdır @tekman portol

Sayfa oluşumu: 48905,45 saniye