KAKTÜSSERGiSi

Hoşgeldiniz.   Giriş yapmak için tıklayın veya Ücretsiz üye olun

 KATEGORILER
 A-Z KAKTUS INDEKS
 BAKIM REHBERI
 SİZDEN GELENLER
AA

Bilgi Ekle


Aloe


Aloe
 Türü :succulent

----------------------------------------------------------------------------

 

cactus_lover

                                  Ayrıca   bu bitki çoğalır  ve çok büyür  yavruları olur.  Benimde aloe vera'm olduğu için  bu bitkiyi yakından  tanırım. 

31.07.2007 19:21:48

 

cactus_lover

                           Türkiye'de sarı sabır olarak bilinen aloe vera bitkisinin anavatanı Afrika. Kaktüse benzeyen ama zambakgiller familyasından olan aloe vera'nın 200'den fazla çeşidi var.


Şampuan, sabun ve diğer kozmetik ürünlerinin çoğunda bulunan aloe vera en son tuvalet kağıdına da girdi. Pek çok kişinin ne olduğu hakkında tam fikir sahibi olmadığı, ama aldığı ürünlerin içinde mutlaka aradığı aloe vera, bazılarının iddia ettiği gibi bir mucize mi, yoksa yalnızca kayganlaştırıcı özelliği olan bir bitki mi? Kozmetik ürünü alırken içinde mutlaka aloe vera aranmalı mı?

Türkiye'de sarı sabır olarak bilinen aloe vera bitkisinin anavatanı Afrika. Kaktüse benzeyen ama zambakgiller familyasından olan aloe vera'nın 200'den fazla çeşidi var.

Bitki yaklaşık dört yılda olgunlaşıyor. Olgunlaştıktan sonra yapraklarının özü, içindeki jelin ve dış kabuğundaki özsuyunun karışımı ile doğal bir bitki suyu haline dönüştürülüyor. Tarih boyunca uzun yıllar iyileştirici ve güzelleştirici etkisi nedeniyle kullanılan bitki, 1968 yılında Dr. Bill Coats'un oksitlenmenin zararlı etkilerinden koruyucu ‘‘stabilizasyon’’ formülünü geliştirmesiyle günlük kullanıma yasal olarak girdi.


            

31.07.2007 19:09:49

  [1]  

Üye İstatistikleri Sayaç Online Üyeler
En son üyemiz : RoyalOttoman
Bugün hiç kimse üye olmamış
Toplam 794. kişi üye olmuş

Bugün:
Toplam: 1530161

 Online üye yok.

WebMaster Fatih & Ferdi
©www.kaktussergisi.com 2006
Copyright © tüm hakları saklıdır @tekman portol

Sayfa oluşumu: 72526,09 saniye